Sıkça Sorulan Sorular

1) Domain ne demektir?

Domain diğer bir ismiyle alan adı, internet sitenizin adıdır. .com, .net, .org ve .com.tr gibi uzantılarla biter. Yeni Site Kur’un alan adı www.yenisitekur.com örnek gösterilebilir.

2) Hosting ne demektir?

Hosting web sitenizin, fotoğraflarınızın, videolarınızın ve e-postalarınızın barındığı bilgisayarlardır. Bu bilgisayarlar, normallerine göre daha güçlü ve 24 saat açık kalacak şekilde hizmet vermektedir.

3) Domain ve hostingim var, paket fiyatlarında değişiklik olacak mı?

Bütün paketlerimizle birlikte, paketlerin ihtiyaç duyduğu hosting ve alan adını 1 yıllık ücretsiz olarak veriyoruz. Bu iki ürün de, paketlerin yanında hediye olarak verildiği için sahip olduğunuz alan adı ve hostingi kullansanız dahi fiyatta herhangi bir değişiklik olmamaktadır.

4) Kullanmadığım domain ya da alan adını başka bir iş için kullanabilir miyim?

Elbette. Paket dahilinde domain ya da hosting ürünlerinden herhangi birini veya ikisini kullanmadığınız durumda, bu hizmetleri başka siteniz için kullanabilirsiniz.

5) Şirket uzantılı (isim@alanadim.com) şeklinde e-posta kullanabilir miyim?

Evet. Her pakette en az 5 adet olmak üzere, şirket uzantılı e-posta adresi hakkınız bulunmaktadır. Her e-mail adresi için sınırsız posta kapasitesi mevcut olmakla birlikte, kullanılan bu alanın mevcut hosting kapasiteniz kadar olduğunu unutmayın.

6) Siparişim aldıktan ne kadar sonra aktif olur?

Siparişinizi saat kaçta verirseniz verin hemen işleme alıyoruz. Bununla birlikte, sizden istediğimiz (Fotoğraf, video ve şirket bilgileri) verileri bize ulaştırdığınızda, websiteniz 24 saat içerisinde aktif olacaktır.

7) Site kurmak için kodlama ya da tasarım bilgisine ihtiyacım var mı?

Hayır. Aldığınız tüm paketler, uzman tasarım ve yazılım ekibimiz tarafından hazırlanacak ve yayına verilecektir. Sizin yapmanız gereken tek şey firma bilgileri, ürün fotoğrafları ve istediğimiz diğer doneleri bize ulaştırmanızdır.

8) Yenileme ücreti ödeyecek miyim?

İnternet sitesi yazılım ve tasarımı için tek bir seferlik ödeme yapacaksınız. Bununla birlikte biz, 1 yıllık alan adı ve hosting hizmetlerini de ücretsiz olarak sağlıyoruz. Bu iki hizmetin her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Dilerseniz uygun bir ücrete bizimle devam edebilir, isterseniz de websitenizi başka bir firmaya kolayca taşıyabilirsiniz.

9) Websitemde yönetim paneli olacak mı?

Evet. İnternet sitenizde, kolayca yönetebileceğiniz Türkçe yönetim paneli bulunacaktır.

10) Websitem yedeklenecek mi?

Evet. İnternet siteniz veri kaybını önlemek amacıyla her hafta yedeklenecektir.

11) Fiyatlara K.D.V. dahil midir?

Evet. Satın aldığınız tüm paketlere K.D.V. dahildir.

12) Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Evet. Bütün bankaların kredi kartları ve banka kartları ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartları ile vade farkı ile birlikte 6 taksite kadar ödeme imkan sunuyoruz.

13) Aldığım hizmetten memnun kalmadım, iade edebilir miyim?

Evet. Eğer internet sitesinden memnun kalmadıysanız, 14 gün içerisinde iade talep edebilirsiniz. ICANN kuralları gereği; alan adı (domain) ürününün iadesi olmadığı için, yaklaşık 10$ civarında bir meblağ kesilerek paranızı iade edeceğiz. Elbette domaininizin sizin olacak ve kullanmaya devam edeceksiniz.